1.02.2018
Papaya Young Directors

Konkurs organizowany jest przez warszawski dom produkcyjny Papaya Films a partnerem edukacyjnym został Wydział Radia i Telewizji. Konkurs jest jedynym w Polsce przedsięwzięciem tego typu dla młodych twórców. Aby uczestniczyć należy napisać eksplikacje reżyserską na temat marki partnerów głównych konkursu oraz w przypadku dostania się do finału wyreżyserowanie swojego pomysłu. Na finalistów czekają: budżet na realizację, warsztaty teoretyczne i praktyczne pod okiem profesjonalistów, możliwość poznania przedstawicieli branży reklamowej oraz atrakcyjne nagrody wręczane na finałowej gali, zaplanowanej na 13 czerwca.

Do tej pory w ramach konkursu zostało zgłoszonych ponad 3000 eksplikacji reżyserskich napisanych dla 25 sponsorów takich jak: Allegro, Volkswagen, Rossmann, Mastercard i H&M. W tym roku na uczestników czekają nowe marki i nowe wyzwania.

Link do konkursu: http://papayayoungdirectors.com/

31.01.2018
Foto. Fryderyk Potoczek

W środę 31.01 odbyły się kolejny wernisaż tym razem studentów I Realizacji Obrazu Filmowego, Telewizyjnego i Fotografii. Wystawa „Kiedyś wiało” powstała podczas warsztatów studentów z dr hab. Jakubem Byrczkiem w Samotni.

Więcej informacji można znaleźć na Facebook oraz na stronie http://pustacd.pl/.

25.01.2018
Plakat

W kinie Światowid w czwartek, 25.01 obył się specjalny pokaz filmu „Atak paniki” z udziałem twórców filmu - reżysera Pawła Maślony, producenta Jana Kwiecińskiego oraz aktorek: Aleksandry Pisuli i Julii Wyszyńskiej.

Film jest debiutem absolwentów Wydziału – Pawła Maślony oraz Cezarego Stoleckiego (zdjęcia). Premierę miał podczas 42. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdynii.

„Atak paniki” to wielowątkowa opowieść, w której zwykli ludzie wpadają w wir nieoczekiwanych zdarzeń, co radykalnie odmieni ich życie. Atrakcyjna autorka kryminałów na randce spotyka swojego byłego. Wracające z wakacji małżeństwo wybiera najgorsze miejsca w samolocie. Nastolatek po raz pierwszy pali trawkę i przeżywa totalny odlot. Młoda dziewczyna ryzykuje, że koleżanki zdemaskują ją jako gwiazdę porno. Panna młoda z pomocą psiego psychologa rodzi na własnym weselu, a w tym czasie kelner próbuje uratować planetę.

Strona filmu: http://atakpaniki.pl/

Zwiastun: https://www.youtube.com/watch?v=O3_l49bMRh8

23.01.2018
Katarzyna Warzecha

Jest naprawdę ekstra w reżyserii Katarzyny Warzechy i ze zdjęciami Piotra Pawlusa zdobył dwie nagrody w jeden weekend! Pierwsze trofeum otrzymała Katarzyna Warzecha - Wyróżnienie Specjalne Films D’écoles Européens podczas 30. jubileuszowej edycji festiwalu Premiers Plans we Francji.

Natomiast Piotr Pawlus zdobył podczas 11 International Film and Music Festival Küstendorf nagrodę za najlepsze zdjęcia.

Więcej o festiwalach:
http://kustendorf-filmandmusicfestival.org/2018/
http://www.premiersplans.org/

12.01.2018
Widok z tarasu, fot. dr hab. Ryszard Czernow

Instytut Adama Mickiewicza wyróżnił nową siedzibę Wydziału. Trzy pracownie – Grupa 5 Architekci, BAAS arquitectura i Biuro Projektowe Małeccy opracowały projekt budynku. Architektura nawiązuje do miejskiej stylistyki śląskiej łączącej czerwona cegłę z klinkierem i drewnem. w obiekcie zachowano zabytkowy niewielki budynek przedwojennej fabryki żarówek. Obiekt architektonicznie nawiązuje do nowych budowli realizowanych w katowickiej strefie kultury jakimi są: siedziba Narodowej Orkiestry Polskiego Radia oraz Muzeum Śląskie. Obiekt Wydziału Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego jest pierwszą budowlą w planie strefy nauki w starej części Miasta Katowic.

Strona artykułu: http://culture.pl/pl/artykul/o-tych-budynkach-bedziemy-mowic-w-2018-roku