25.04.2017
Wystawa "Martwe z natury", Ryszard Czernow

Od 28 kwietnia do 26 maja w Galerii Konduktorownia w Częstochowie można będzie zobaczyć prace dr hab. Ryszarda Czernowa na wystawie zatytułowanej "Martwe z Natury".

Otwarcie ekspozycji odbędzie się o godzinie 17.00. Wystawa towarzyszy XX Międzynarodowemu Konkursowi Cyfrowej Fotokreacji Cyberfoto 2017. Więcej na stronie Galerii Konduktorownia.

11.04.2017
Plan zdjęciowy spotu pt.: "Lepiej w życiu stracić 5 minut, niż życie w 5 sekund"

Tragiczny wypadek na przejściu dla pieszych, policyjny radiowóz, karetka pogotowia – na szczęście to tylko plan zdjęciowy nowego spotu społecznego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, którego współtwórcami są studenci Wydziału Radia i Telewizji.

10 kwietnia odbyły się całodniowe zdjęcia do spotu pt.: „Lepiej w życiu stracić 5 minut, niż życie w 5 sekund”, w którym gościnnie wystąpił Kajetan Kajetanowicz.

01.04.2017
Wykład Krzysztofa Zanussiego na Uniwersytecie w Dallas

Krzysztof Zanussi, znany na całym świecie polski reżyser, scenarzysta i producent, przedstawił doroczny wykład Eugene McDermott na Uniwersytecie w Dallas, w Braniff Graduate School of Liberal Arts. Wykład "Czytanie znaków czasu w dzisiejszym świecie" odbył się 29 marca w Las Colinas Country Club w Irving, w stanie Teksas.

30.03.2017
"Co w trawie piszczy?" - konkurs na etiudę filmową

Wydział Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego zachęca do udziału w konkursie na etiudę filmową inspirowaną kampanią edukacyjną „Co w trawie piszczy?”. Adresatami konkursu organizowanego przez Śląski Ogród Zoologiczny są uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, a także studenci. Konkurs ma charakter otwarty, a udział w nim jest bezpłatny.

Jedynym z najważniejszych celów konkursu jest zapoznanie uczestników z lokalną różnorodnością biologiczną i uwrażliwienie ich na jej potrzeby, ponadto rozwijanie twórczych zdolności młodzieży. Organizatorzy wierzą, że udział w konkursie to doskonała promocja aktywnego wypoczynku i spędzania czasu na łonie natury.

Chorzowskie Zoo będzie czekać do 8 maja na nadsyłane prace, a regulamin konkursu można znaleźć na stronie internetowej.

Wojciech Klimala ze stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

20 marca w Warszawie Wojciech Klimala, student I roku Reżyserii WRiTV drugiego stopnia, otrzymał z rąk Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego stypendium za dotychczasowe osiągnięcia artystyczne. Stypendium w wysokości 50.000 złotych zostało przyznane w ramach XIV Edycji Programu „Młoda Polska”. Młody reżyser przeznaczy całą kwotę na realizację swojego drugiego pełnometrażowego filmu dokumentalnego „Znaki”, który opowiada historię niesłyszącej Miss Świata.

Strona filmu na Facebooku