24.05.2018
Plakat

Budynek Wydziału Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego otrzymał Nagrodę Roku Grand Prix Stowarzyszenia Architektów Polskich.

Jury doceniło projekt autorstwa BAAS Arquitectura, Grupy 5 Architekci i Biura Projektowego MAŁECCY za "wkład w rewitalizację śródmiejskich przestrzeni miast, wrażliwość i kreatywność w wykorzystaniu charakterystycznych dla miejsca materiałów – ceramiki" oraz "za plastyczną delikatność, która pozwala współistnieć architekturze różnych epok".

Nagroda Roku Stowarzyszenia Architektów Polskich została ustanowiona w 1983 r. i przyznawana jest od ponad 30 lat za wzniesione na terenie Polski obiekty o znaczących wartościach architektonicznych.

W skład jury tegorocznej edycji konkursu weszli: wiceprezes SARP arch. Grzegorz Stiasny (przewodniczący), przedstawiciel Związku Architektów Rosyjskich, arch. Janusz Grycel, arch. Magdalena Kozień-Woźniak, arch. Zenon Remi, arch. Marta Sękulska-Wrońska, przedstawiciel Rady Prezesów SARP arch. Hubert Wąsek, arch. krajobrazu Marek Szeniawski oraz dwóch przedstawicieli mecenasa konkursu.

Więcej informacji tutaj: link.

18.05.2018
Plakat

Wielkim sukcesem zakończył się plebiscyt na nagrodę architektoniczną Bryła Roku 2017. Tegoroczne głosowanie na Bryłę Roku to już jedenasta edycja plebiscytu serwisu Bryła.pl. Najwięcej głosów Jurorów i tym samym Nagrodę dostała otrzymała siedziba Wydziału Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Drugie miejsce w plebiscycie internatów zdobył nasz nowy budynek. Siedziba uzyskała w głosowaniu 2422 głosów. Przypominamy projekt opracowały biura Grupa 5 Architekci z Warszawy i BAAS Arquitectes z Barcelony. Projekt budowlany i wykonawczy jest wspólnym dziełem obu pracowni oraz architektów z Małeccy Biuro Projektowe.

Więcej informacji tutaj link.

13.05.2018
Logo

"Alibi" to autorski projekt reżysera filmowego i teatralnego Łukasza Wylężałka do którego zdjęcia realizował Adam Sikora.

Historia rozgrywa się pomiędzy trzema osobami: Gerdą, gospodynią pensjonatu, Dimą, zatrudnionym tam stróżem i Ramoną, Inspektorem policji, który regularnie pojawia się w pensjonacie. Powodem wizyt Inspektora są kryminalne zdarzenia, które mają miejsce, w czasie kolejnych nocy. Kradzione są samochody, których Dima powinien pilnować. Całość sztuki rozgrywa się w pensjonacie, gdzieś w Zachodnich Sudetach podczas kolejnych 4 dni i nocy.

Premiera na antenie TVP 1 14.05.2018 godz. 20:35

Link: https://vod.tvp.pl/website/alibi,37197908

06.05.2018
Plakat

Proch Jakuba Radeja zdobył kolejną nagrodę tym razem jest to nagroda publiczności.

Opavský Páv to międzynarodowy festiwal filmów studenckich, który łączy w sobie prezentację najlepszych filmów i edukację audiowizualną. Celem festiwalu jest motywowanie i inspirowanie młodych ludzi oraz przekonanie ogółu społeczeństwa, że filmy studenckie zasługują na więcej uwagi. Festiwal oferuje nie tylko pokazy najlepszych filmów krótkometrażowych różnych gatunków, ale także warsztaty i wykłady dla publiczności.

Więcej informacji tutaj link.