Relacja z prezentacji WRiTV w szkole filmowej University of Granada Faculty of Communication and Documentation

01.08.2019
University of Granada Faculty of Communication and Documentation

W dniu 26.04.2019 Ostap Vakulkiuk, student WRiTV, przeprowadził prezentację WRiTV w sali szkoły filmowej UGR na wydziale Faculty of Communication and Documentation. Całość przedsięwzięcia organizacyjnie wsparły Pani Susana Puertas Valdeiglesias – koordynator studentów wyjeżdżających na wymianę w ramach programu Erasmus+ oraz Pani Estrella Martinez-Rodrigo - wykładowca wyżej wymienionej uczelni.

Dzięki Susana Puertas Valdeiglesias informację o prezentacji zostały opublikowane na wydziałowej stronie internetowej oraz zareklamowane studentom. Na spotkanie, przyszło 11 osób, które wykazały duże zainteresowanie szkolą filmową w Katowicach. Ostap Vakulkiuk rozpoczął od wyświetlania przygotowanych przez szkołę materiałów promocyjnych, jako pierwszą pokazał prezentacje w PowerPoincie dotyczącą oferty szkoły, następnie film promocyjny Katowic i regionu z serwisu YouTube. Po tych pokazach dodał zdjęcia i nagrania przedstawiające nowy budynek WRiTV wspominając o nagrodach, które otrzymał.

Hiszpańscy studenci byli pod dużym wrażeniem, iż budynek był zaprojektowany przez ich rodaków oraz od nowych, designerskich wnętrz, profesjonalnej sali kinowej i lokalizacji nowego budynku. Ostap Vakuliuk opowiadał o warunkach, w jakich polscy studenci zdobywają wiedzę i produkują swoje filmy, nowym sprzęcie zakupionym przez szkołę, licznych wydarzeniach kulturalnych, jak i towarzyskich. Ze względu na ograniczony czas musiał dokonać wyboru jednego z filmów, które otrzymałem w ramach materiałów reklamowych. Był to film LARP w reżyserii Kordiana Kądzieli.