Uniwersytet 2.0 – szanse i bariery wdrażania nowych regulacji prawnych w polskich uczelniach - seminarium

09.09.2019
Seminarium

W przyszłym tygodniu na Wydziale Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego UŚ odbędzie się seminarium na temat szans i barier wdrażania nowych regulacji prawnych w uczelniach w kontekście reformy szkolnictwa wyższego w Polsce.
Wprowadzenie do dyskusji poprowadzi JM Rektor Uniwersytetu Śląskiego prof. dr hab. Andrzej Kowalczyk wraz m.in. dr Anna Budzanowska, Dyrektor Generalny Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, która wygłosi referat pt. „Ustawa 2.0 – i co dalej”. Prof. zw. dr hab. Janusz Janeczek przedstawi temat pt. „Ustawa 2.0 – wydobyć to, co najlepsze”. Następnie dr hab. Maciej Górecki z Uniwersytetu Warszawskiego omówi zagadnienia związane z „»Nauką równoległą« w zwierciadle Scopusa na przykładzie polskich nauk społecznych i humanistycznych”.

W ramach seminarium przewidziano również trzy panele dyskusyjne:

  • ustawa 2.0 a zmiany w uczelniach publicznych i niepublicznych,
  • nowy model uczelni a nawyki i strategie publikacyjne,
  • rady uczelni w praktyce.

Organizatorem wydarzenia jest Centrum Badawcze Polityki Publicznej i Problemów Regulacyjnych, kierowane przez dr. hab. prof. UŚ Tomasza Pietrzykowskiego.

Liczba miejsc jest ograniczona. Zgłoszenia udziału należy przesyłać drogą elektroniczną – adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


pdfProgram seminarium 16.09.2019