Historia na własnych zasadach - prezentacja konkursu Papaya Young Directors

13.01.2020
Plakat

Szkoła Filmowa im. K. Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach i organizatorzy konkursu Papaya Young Directors zapraszają na spotkanie „Historia na własnych zasadach”, podczas którego dowiecie się, jak zawojować największy europejski konkurs dla młodych reżyserów.

W spotkaniu weźmie udział reżyser, laureat I edycji konkursu Papaya Young Directors - Jan Foryś, która opowie o odwadze w tworzeniu autorskich opowieści. Dowiecie się także o formule konkursu, sile pomysłu i umiejętności korzystania z własnych doświadczeń. 

Spotkanie odbędzie się 16 stycznia o godz. 13:00 w Sali Kinowej.

16 grudnia rozpoczęła się 7. edycja konkursu dla młodych twórców, Papaya Young Directors. Hasłem przewodnim tegorocznej edycji jest „upside down stories”, a uczestnicy konkursu będą mieli okazję spróbować swoich sił w trzech kategoriach: Branded Stories, Music Stories i Instagram Stories. Aby wziąć udział w konkursie, należy napisać eksplikację reżyserską przedstawiającą pomysł na film reklamowy lub teledysk dla Partnerów Głównych konkursu. Autorzy najlepszych prac otrzymają budżet na realizację swoich produkcji. Premiera filmów i wręczenie nagród odbędzie się podczas finału pod koniec maja 2020 roku.