Warsztaty Rafaela Kapelińskiego

24.05.2020
Butterfly Kisses / fot. Nick Cooke

25 maja 2020 r. o godz. 11:00 kończymy serię spotkań prof. UŚ dr hab. Marcina Koszałki. Jego ostatnim gościem będzie reżyser oraz wykładowca Londyńskiej Szkoły Filmowej i American Film Institute w Los Angeles - Rafael Kapeliński. Na warsztatach dedykowanym studentom reżyserii naszej Szkoły omówiony zostanie jego debiut fabularny "Butterfly Kisses", który nagrodzono Kryształowym Niedźwiedziem na Berlinale.

Rafael Kapeliński od 2006 roku zrealizował szereg filmów krótkometrażowych, które zdobyły ponad dwadzieścia pięć międzynarodowych nagród na najważniejszych festiwalach, takich jak Cannes, Oberhausen, Austin, Nowe Horyzonty i Brest. Jego debiut fabularny „Butterfly Kisses” (produkcja: BBC Films / Film London / Microwave / Blue Shadows Films) zdobył Kryształowego Niedźwiedzia na Berlinale w 2017 roku. Jego projekt fabularny „Up on the Roof” zdobył prestiżowe stypendium Cinefondation Residence na festiwalu filmowym w Cannes w 2008 roku. Rafael Kapeliński właśnie ukończył film "A Woman at Night", który oczekuje na festiwalową premierę. Jednocześnie przygotowuje się do kolejnego filmu 'Dziennik z wycieczki do Budapesztu", do którego zdjęcia planowane są na styczeń 2021 roku.

Dostęp do kopii filmu "Butterfly Kisses" został udostępniony naszym studentom przez jego dystrybutora w Polsce - Solopan Polska.