Tygodniowy Masterclass z Fredem Kelemenem

08.07.2020
Fred Kelemen

Zapraszamy naszych studentów do zapisów na tygodniowy masterclass z Fredem Kelemenem, który odbędzie się w dniach 27.07-31.07.2020.

Zajęcia będą prowadzone online każdego dnia w godzinach 17:00-20:00 oraz wzbogacone o pokazy filmów, które Kelemen wyreżyserował („Upadek”, „Sarajewa pieśni o nieszczęściu”) oraz odpowiadał za zdjęcia („Koń turyński” w reżyserii Beli Tarra).

Dokumenty zgłoszeniowe dostępne są u Anny Huth pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

UWAGA: Zapisy na warsztaty są możliwe jedynie do 13.07.2020!

Fred Kelemen - reżyser, operator i producent filmowy. Urodził się w 1964 roku w Berlinie Zachodnim. Studiował malarstwo, muzykę, filozofię, religioznawstwo i teatrologię. Zanim rozpoczął studia w szkole filmowej (DFFB) w Berlinie w 1989 roku, pracował w różnych teatrach jako asystent reżysera. Ukończył uczelnię z dyplomem reżysera i operatora. Jego film dyplomowy „Przeznaczenie” otrzymał Niemiecką Nagrodę Filmową w 1995 roku. Współpracował jako operator z kilkoma reżyserami: Josephem Pitchhadze, Bélą Tarrem (ostatnio przy „Koniu turyńskim”), Rudolfem Thome, Gariném Torossianem. Od 2000 roku wyreżyserował kilka spektakli teatralnych w Niemczech. Prowadzi warsztaty i wykłady na uczelniach na całym świecie.

Warsztaty są realizowane w ramach programu pt. „Jeden Uniwersytet – Wiele Możliwości. Program Zintegrowany”.