Spotkanie z Tomaszem Kolankiewiczem, dyrektorem artystycznym FPFF w Gdyni

Fot. Anna Rezulak KFP

W czwartek 9 grudnia 2021 roku zapraszamy na spotkanie z Tomaszem Kolankiewiczem, dyrektorem artystycznym Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Spotkanie będzie mieć miejsce 9 grudnia o godz. 13:00 w sali kinowej Szkoły Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego przy ul. św. Pawła 3 w Katowicach.

Otwarte spotkanie dla studentów będzie dotyczyło Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Tomasz Kolankiewicz opowie o tym jak festiwal otwiera się na młodych oraz o tym jak kino - także to gatunkowe - może opowiadać o naszej rzeczywistości społecznej. Po wykładzie przewidziano możliwość zadawania pytań i dyskusję.

Tomasz Kolankiewicz jest filmoznawcą i historykiem filmu, kuratorem cykli filmowych, prowadzącym prelekcje i rozmowy o filmie. Jako programista filmowy ma wieloletnie doświadczenie we współpracy z telewizją, festiwalami filmowymi, kinami i instytucjami kultury (m.in. Nowym Teatrem, Filmoteką Narodową – Instytutem Audiowizualnym, Europejskim Centrum Solidarności). W latach 2008 – 2017 był redaktorem programowym w redakcji filmowej TVP Kultura.