„Flora” na Festival Tous Courts we Francji

02.12.2021

Od 30 listopada do 4 grudnia 2021 roku trwa 39. edycja festiwalu Tous Courts w Aix-en-Provence we Francji. W międzynarodowym konkursie krótkometrażowych filmów eksperymentalnych prezentowany jest film „Flora” (2021) w reż. Karoliny Monwid-Olechnowicz wyprodukowany w Szkole Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego.

Od 39-ciu lat Festiwal Tous Courts prezentuje filmy, które ilustrują bogactwo i różnorodność międzynarodowych produkcji krótkometrażowych. Jego celem jest stworzenie przestrzeni dla kreatywności i wolności, z zachowaniem różnorodności kulturowej. Festiwal posiada 2 sekcje konkursowe.

Film „Flora” we Francji reprezentują reżyserka – Karolina Monwid-Olechnowicz oraz aktorka – Martyna Dyląg.

Wyjazd Karoliny Monwid-Olechnowicz i Martyny Dyląg na to wydarzenie był możliwy dzięki wsparciu Instytutu Adama Mickiewicza z programu „Kultura Polska na świecie”.