Książka „Strajk” Rafała Milacha nagrodzona w plebiscycie Fotopolis

17.01.2022

Książka "STRAJK" wykładowcy Szkoły Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego prof. UŚ dr hab. Rafała Milacha zdobyła głosami publiczności trzecie miejsce w plebiscycie Fotopolis w kategorii fotograficzna publikacja roku 2021.

„Strajk” to wizualny ślad protestów, które rozpoczęły się w całej Polsce 22 października 2020 roku i w różnych formach trwały przez kolejnych kilka miesięcy. Rafał Milach od 2019 roku współtworzy Archiwum Protestów Publicznych, platformę gromadzącą dokumentację aktywizacji społecznej, oddolnych inicjatyw sprzeciwu wobec decyzji politycznych, łamania zasad demokracji i praw człowieka. „Strajk” jest fragmentem tego zbioru.

Czytelnicy Fotopolis wybrali najlepsze produkty i wydarzenia ze świata fotografii po raz siedemnasty.