Film absolwentki WRiTV UŚ nagrodzony na festiwalu w Sundance!

Corki dancingu Sundance
Fotos z filmu "Córki Dancingu", reż. Agnieszka Smoczyńska / prod. Wytwórnia Filmów Fabularnych i Dokumentalnych, Platige Image, Telewizja Polska / materiały promocyjne

Agnieszka Smoczyńska, absolwentka Reżyserii na Wydziale Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego, otrzymała Nagrodę Specjalną za film Córki Dancingu na zakończonym 31 stycznia Festiwalu Filmowym w Sundance (USA).

Nagroda została przyznana za śmiałą wizję artystyczną. Film Córki Dancingu - pełnometrażowy debiut reżyserski Agnieszki Smoczyńskiej - miał swoją premierę na ubiegłorocznym Festiwalu Filmowym w Gdyni, gdzie otrzymał trzy nagrody.

Festiwal w Sundance jest najważniejszym festiwalem kina niezależnego na świecie. Pełna lista laureatów tegorocznej edycji jest dostępna na oficjalnej stronie.