Filmy ze Szkoły Filmowej im. K. Kieślowskiego na 45. FPFF w Gdyni

21.10.2020

Sześć filmów ze Szkoły Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego znalazło się w Konkursie Filmów Krótkometrażowych 45. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

Wśród 27 zakwalifikowanych do konkursu filmów aż 6 to nasze produkcje. O nagrody w Gdyni powalczą: „Hi, How Are You ” (2019), reżyseria: Michał Chmielewski; „Kattowitz” (2020), reżyseria: Michał Piotrowski; „Mother Dear” (2020), reżyseria: Zuzanna Sorówka; „Ostatnie dni lata” (2020), reżyseria: Klaudia Kęska; „Uległość”(2020), reżyseria: Michał Ciechomski, „Wyraj” (2020), reżyseria: Agnieszka Nowosielska.

Wyboru filmów do Konkursu Filmów Krótkometrażowych dokonał Dyrektor Artystyczny festiwalu Tomasz Kolankiewicz, wspierając się rekomendacją powołanych przez siebie doradców. Dwuosobowy Zespół Kwalifikacyjny tworzyli: krytyczka filmowa Adriana Prodeus i historyk kina Maciej Gil.

45. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni odbędzie się w terminie 8-12 grudnia 2020 roku.