Halo Babciu na IDFA!

"Halo Babciu" / fot. Kamila Chojnacka

Film "Halo Babciu" w reż. Kamili Chojnackiej nominowany do konkursu studenckiego Amsterdamskiego Międzynarodowego Festiwalu Filmów Dokumentalnych IDFA. Nasza produkcja dokumentalna znalazła się w gronie zaledwie 11 etiud wyselekcjonowanych z całego świata.

"Halo Babciu" to opowieść o rodzinie, bliskości i trudnościach izolacji. Akcja filmu toczy się wiosną 2020. Reżyser dokumentu - Kamila Chojnacka rejestruje swoje najbliższe otoczenie w czasie lockdown’u. Bohaterami są: jej mąż, 1,5-roczny syn, sama reżyserka oraz babcia, z którą łączy się jedynie telefonicznie. "Halo Babciu" dotyka radości, pragnień i tęsknot, które wszyscy przeżywaliśmy, gdy większość instytucji, szkół i uczelni została zamknięta.

Do tegorocznego konkursu filmów krótkometrażowych zaproszono natomiast krótkometrażowy dokument naszego wykładowcy i absolwenta Andrzeja Cichockiego zatytułowany "Trochę raju". To z kolei opowieść o śląskiej rodzinie, która w zakątku metropolii odkrywa przed widzem swój świat i dzieli z nim chwile z życia, nierozerwalnie związanego z otaczającą ich naturą.

Amsterdamski Międzynarodowy Festiwal Filmów Dokumentalnych IDFA jest największym i jednym z najważniejszych festiwali dokumentalnych na świecie. IDFA w tym roku odbędzie się stacjonarnie i online w terminie od 16 listopada do 6 grudnia.