„Wschód Zachód” na festiwalu In The Palace!

„Wschód Zachód” / fot. Stanisław Cuske

Film „Wschód Zachód” (2020) naszej studentki reżyserii, Natalii Koniarz zakwalifikował się do oficjalnej selekcji 18. edycji festiwalu IN THE PALACE International Short Film Festival i będzie mieć swoją międzynarodową premierę w Bułgarii.

„Wschód Zachód” opowiada o Nazarze, który uciekł z kraju przed wojną i próbuje oswoić się z nową rzeczywistością, ta jednak szybko weryfikuje jego życiowe plany. Autorem zdjęć do filmu jest nasz student kierunku realizacja obrazu filmowego, telewizyjnego i fotografia Stanisław Cuske. Za kierownictwo produkcji odpowiadała studentka kierunku organizacja produkcji filmowej i telewizyjnej Karolina Koper.

Międzynarodowy Festiwal Filmów Krótkometrażowych In The Palace jest jednym z największych festiwali filmów krótkometrażowych na Bałkanach. Posiada europejski stempel jakości EFFE - dla wybitnych festiwali artystycznych, pokazujących ich zaangażowanie w dziedzinie sztuki, zaangażowanie społeczne i międzynarodową otwartość. Od 2017 roku jest festiwalem kwalifikującym do Oscarów.

Tegoroczna edycja festiwalu będzie miała charakter hybrydowy. Festiwal odbędzie się wirtualnie w dniach 27 lutego - 6 marca 2021 r. Natomiast pokazy fizyczne wyselekcjonowanych filmów odbędą się w kinach i na imprezach plenerowych w sierpniu 2021 r.

Wyniki selekcji: link