Przemiany. Spotkanie wokół albumu fotograficznego Krzysztofa Szlapy

Fot. Krzysztof Szlapa

Zapraszamy na „Przemiany” – spotkanie wokół nowego albumu fotograficznego Krzysztofa Szlapy, pracownika Szkoły Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego. Spotkanie odbędzie się w środę 14 kwietnia o godz. 18.00 na platformie MS Teams. Podczas spotkania Krzysztof Szlapa opowie o pracy nad projektem od pierwotnej koncepcji do finałowego kształtu, którego ucieleśnieniem stał się album. Zdjęciom towarzyszą eseje Jerzego Orawskiego, które komentują wizualną warstwę projektu, tropią artystyczny zamysł Szlapy, jednocześnie otwierając nowe konteksty odczytywania fotografii zebranych w cyklu. Autor tekstów będzie również gościem spotkania. Trzecim rozmówcą będzie Jakub Dziewit, znawca i twórca fotografii, który został zaproszony do udziału w projekcie z uwagi na wydawnicze doświadczenie. Rozmowę poprowadzi Justyna Hanna Budzik (Uniwersytet Śląski, Fundacja dla Filmu i Fotografii), która sprawowała opiekę merytoryczną nad publikacją „Przemiany”. Partnerem wydawniczym jest śląski okręg ZPAF-u, do którego należy Krzysztof Szlapa.

Przemiany

Zwyczajne przedmioty zanurzone w otaczającej je rzeczywistości, jednocześnie precyzyjnie wyodrębnione z niej autorskim spojrzeniem Krzysztofa Szlapy, nabierają szczególnego wyrazu ujęte w ramy fotografii. To, co pozornie pospolite, przetworzone przez artystyczną wrażliwość, zaczyna opowiadać swoją własną historię. Namacalność i abstrakcja, materia i metafora, trwanie i rozpad – wszystko to buduje niepowtarzalny charakter zdjęć, które zebrane zostały w albumie.

Link do połączenia: link

Szczegóły techniczne:
Połączenie za pomocą platformy MS TEAMS. Po kliknięciu w powyższy link można dołączyć do spotkania za pomocą przeglądarki internetowej, bez logowania się. Uczestników wydarzenia prosimy o włączenie kamer i wyciszenie mikrofonów.