Nasze etiudy na międzynarodowych festiwalach w kwietniu

Restart / fot. Maciej Kwaśniewski

W dniach 8-21 kwietnia w niemieckim Selb odbywa się 44. edycja Grenzland-Filmtage Selb International Film Festival. W konkursie tej prestiżowej niemieckiej imprezy znalazł się Restart (2019) w reż. Juliana Tałandziewicza. Selekcjoner festiwalu Joachim Reuer w katalogu wskazał nasz film jako jeden z dwóch tytułów, które szczególnie warto obejrzeć podczas tegorocznej edycji festiwalu.

Dwa pokazy konkursowe na kwietniowych festiwalach będzie mieć Lolo (2019) w reż. Michała Piotrowskiego. Najpierw zobaczą go widzowie LJMU MA Short Film Festiwal w Wlk. Brytanii, a następnie pod koniec miesiąca trafi do Meksyku na 8. edycję festiwalu CORTOS EN CORTO

Poza Lolo o nagrody w konkursie fabuł na LJMU MA Short Film Festival będą rywalizować także ''Helena 25/65'' (2020) w reż. Joanny Różniak oraz Mały koniec świata (2020) w reż. Karola Ulmana. LJMU MA Short Film Festiwal to festiwal filmowy organizowany przez Liverpool John Moores University Jego pierwsza edycja odbędzie się w terminie 16-23 kwietnia w Liverpoolu. Q&A z udziałem naszych studentów zaplanowano na niedzielę 18 kwietnia.

Natomiast Bajka na niespokojny sen (2019) w reż. Nawojki Wierzbowskiej, będzie prezentowana w konkursie międzynarodowym na festiwalu Go East w Wiesbaden w Niemczech (20-26.04. 2021). A kilka dni później trafi na włoski festiwal Short Film Biennale Vicenza, gdzie zostanie pokazana w ramach sekcji Focus on Poland.