Wykładowcy i absolwenci Szkoły Filmowej nominowani do Orłów 2021!

23.04.2021

Polska Akademia Filmowa ogłosiła nominacje do 23. Polskich Nagród Filmowych – Orłów. Wśród nominowanych są wykładowcy i absolwenci Szkoły Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego.

Film naszego absolwenta reżyserii Piotra Domalewskiego „Jak najdalej stąd” nominowano w aż 10 kategoriach, w tym m.in. za najlepszy film, reżyserię i scenariusz.

Dostrzeżono także seriale wyreżyserowane przez naszych absolwentów wykładających aktualnie na kierunku reżyseria. Nominacje w kategorii najlepszy filmowy serial fabularny otrzymał „Król” w reż. Jana P. Matuszyńskiego oraz „W głębi lasu” w reż. Bartosza Konopki.

Gala Orłów 2021 zaplanowana jest na przełom maja i czerwca. Transmisję z Gali będzie można oglądać na antenie Canal+