Filmy Szkoły Filmowej na MovieZone Short Film Festival

07.05.2021

W ramach przeglądu wybranych szkół filmowych na chińskim MovieZone Short Film Festival odbywają się pokazy 9 filmów wyprodukowanych w Szkole Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Widzowie w Chinach mogą obejrzeć online: „Proch” Jakuba Radeja, „Casting” Klaudii Kęski, „Płaczmy” Tadeusza Kabicza, „Bajka na niespokojny sen” Nawojki Wierzbowskiej, „Zwykłe losy Zofii” Dominiki Gnatek, „Śnił mi się już słoń i kino” Michała Chmielewskiego, „Świat Marysi” Katarzyny Żak, „Też coś dla ciebie mam” Iwa Kondefera oraz „We wsi gadają” Grzegorza Paprzyckiego.

Nasze filmy biorą udział w sekcji „Student Perspectives”, w której chińska publiczność przyzna nagrodę dla najlepszego studenckiego filmu. Filmy są dostępne online wyłącznie na terenie Chin od 1 do 31 maja 2021 roku.

Więcej informacji: link