„Od nowa” na ZagrebDox

14.06.2021
„Od nowa” / fot. Marcin Kundera

Od nowa (2020) w reż. Zofii Sawickiej rozpoczyna międzynarodowy obieg festiwalowy. Dokument Zofii Sawickiej swoją międzynarodową premierę ma na trwającym od 13 do 20 czerwca 2021 roku w Zagrzebiu Międzynarodowym Festiwalu Filmów Dokumentalnych ZagrebDox, gdzie zostanie zaprezentowany w oficjalnym programie Teen Dox. Jury sekcji Teen Dox złożone ze studentów American International School w Zagrzebiu wybierze najlepszy film dotyczący problemów młodzieży. Międzynarodowa premiera naszego filmu będzie mieć miejsce 15 czerwca 2021 roku o godz. 17:00 w MM Centar.

Od nowa opowiada o Weronice, która próbuje się zmierzyć z nową rzeczywistością tuż po opuszczeniu ośrodka socjoterapeutycznego.

Film miał swoją światową premierę na 39. Koszalińskim Festiwalu Debiutów Filmowych Młodzi i Film we wrześniu zeszłego roku.