Uczniowie Prywatnej Szkoły Podstawowej „ART” z wizytą w Szkole Filmowej

Foto: Krzysztof Szlapa / Szkoła Filmowa im. Krzysztofa Kieślowskiego

Szkołę Filmową im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego w piątek 17 września odwiedziła wyjątkowo liczna grupa gości! W nasze progi zawitali uczniowie klas I-VIII z Prywatnej Szkoły Podstawowej „ART” w Tychach – w sumie prawie 70 osób!

Dzieci wzięły udział w warsztacie "Jak działa studio filmowe", który poprowadził pracownik Szkoły Krzysztof Szlapa. Dzieci miały okazję na wcielenie się w rolę reżyserów, operatorów obrazu, realizatorów dźwięku, scenografów, a także samych aktorów. Pod okiem pracownika Szkoły mogły nakręcić własną, improwizowaną scenę i poczuć się jak na prawdziwym planie filmowym.

Szkoła Filmowa im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego od 1 października 2019 roku sprawuje patronat honorowy nad Prywatną Szkołą Podstawową „ART” w Tychach.