„Gniazdo” w konkursie etiud studenckich na EnergaCAMERIMAGE 2021!

„Gniazdo” / fot. Aleksandra Kamińska

W tegorocznej selekcji Konkursu Etiud Studenckich Szkół Filmowych i Artystycznych 29. edycji Camerimage Festival znalazł się film "Gniazdo" (2021) w reżyserii Gracjany Piechuli ze zdjęciami Aleksandry Kamińskiej.

Autor zdjęć do najlepszej etiudy zostanie nagrodzony Złotą Kijanką - Studencką Nagrodą im. Laszlo Kovacsa oraz czekiem w wysokości 10 000 PLN przyznanym przez Stowarzyszenie Filmowców Polskich.

Konkurs Etiud Studenckich Szkół Filmowych i Artystycznych (wcześniej znany jako Konkurs Etiud Studenckich) powstał w 1997 roku. Jego celem jest wspieranie rozwoju młodych adeptów sztuki filmowej oraz konfrontacja dokonań studentów z różnych stron świata. Kilkadziesiąt szkół filmowych co roku zgłasza najlepsze etiudy do konkursu na EnergaCAMERIMAGE. Zwycięzców wyłania międzynarodowe Jury złożone z uznanych twórców z branży filmowej oraz innych przedstawicieli świata sztuki i kultury.

29. Festiwal EnergaCAMERIMAGE odbędzie się w Toruniu w dniach 13-20 listopada 2021.