„Wyraj” Agnieszki Nowosielskiej wyróżniony na Dracula Film Festival

17.10.2021

Film „Wyraj” (2020) w reżyserii Agnieszki Nowosielskiej wyprodukowany w Szkole Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego zdobył wyróżnienie jury międzynarodowego konkursu filmów krótkometrażowych podczas 9. edycji Dracula Film Festival w rumuńskim Braszowie.

Dracula Film Festival to konkursowy festiwal prezentujący filmy z obszaru horroru, science fiction, thrillera, fantasy lub dotykających zjawisk nadprzyrodzonych. 9. edycja Dracula Film Festiwal odbywała się w dniach 13-17 października w rumuńskim Braszowie.

„Wyraj” miał swoją światową premierę podczas 14. Festiwalu Filmu i Sztuki „Dwa Brzegi” w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą w sierpniu zeszłego roku, Od tego czasu film zdobył 4 nagrody na krajowych i międzynarodowych festiwalach.