Filmy Szkoły Filmowej na Play Poland Film Festival

08.11.2021

Siedemnaście filmów wyprodukowanych w Szkole Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego zostanie zaprezentowanych podczas siódmej edycji Play Poland Film Festival. Festiwal odbędzie się w dniach 11-25 listopada 2021 roku na Wyspach Brytyjskich.

W ramach festiwalu zostaną zaprezentowane:

Festiwal Filmowy Play Poland Film Festival jest największym mobilnym wydarzeniem filmowym na Wyspach Brytyjskich promującym współczesne polskie kino. Na specjalnie zbudowanej platformie internetowej VOD, posiadającej kilka kanałów z wydarzeniami na żywo w ramach tegorocznego festiwalu odbędą się spotkania z twórcami, konkursy, konferencje, warsztaty oraz wywiady z reżyserami oraz artystami. Poza projektami filmowymi z różnych kategorii festiwal pokaże wirtualne wystawy i recenzje filmów. Play Poland Film Festival poruszy tematykę problemów społecznych i psychologicznych, które wywołała pandemia. Przedstawi wizję przyszłości post-covidowej i sposoby radzenia sobie z nową rzeczywistością. Będą także poruszane kwestie ekologiczne, masowej dezinformacji i infodemii. W programie znajdują się dzieła młodych twórców, patrzących na problemy współczesnego świata oraz sekcja filmowa poświęcona Stanisławowi Lemowi i jego twórczości.

Szczegółowy program na: link