Studenci – rekrutacja na wyjazdy na studia SMS

Szkoła Filmowa im. K. Kieślowskiego ogłasza rekrutację na studia w uczelni zagranicznej w ramach programu Erasmus w roku akademickim 2020-2021.

Czas rekrutacji: 26.03.2020 - 10.04.2020

Realizacja wyjazdu: semestr zimowy lub letni 2020-2021

Okres wyjazdu: 5 miesięcy

Warunek wyjazdu: przedmioty w uczelni zagranicznej w danym semestrze muszą podobne tematycznie i identyczne pod względem liczby punktów ECTS przedmiotom w danym semestrze, w którym odbywa się wyjazd, w Szkole Filmowej im. K. Kieślowskiego

Język wykładowy w uczelni zagranicznej: angielski

Kryteria oceny kandydatów: ranking studentów według sumy ocen (1) ocena z lektoratu języka angielskiego w ostatnim semestrze (w którym był lektorat) lub oceny przyznanej w oparciu o certyfikat językowy (jeśli nie było takiego lektoratu) oraz (2) średnia ocen z ostatniego semestru studiów.

Uwaga!

  • O obie oceny do obliczenia rankingu należy poprosić Dziekanat Szkoły Filmowej mailem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • Dziekanat poda oficjalnie ocenę z lektoratu (1) i obliczy średnią ocen za ostatni semestr (2) i prześle kandydatowi mailem. Mail z Dziekantu proszę natychmiast przesłać na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • Jeśli student nie miał w historii studiów lektoratu z języka angielskiego, powinien wraz ze złożeniem wniosku w systemie USOSweb przesłać na maila: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. certyfikat językowy np. FCE, CAE, aby ustalić poziom znajomości języka angielskiego - ocenę (1).

Uczelnie zagraniczne: lista uczelni zagranicznych dostępna jest w systemie USOSweb w części dla studenta - wymiana studencka - rekrutacja.

Dane wpisywane do USOS:

  • W formularzu student wybiera 3 uczelnie zagraniczne (ranking preferencji), a oceny (1) i (2) do rankingu przesyła mailem na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • Student nie podaje żadnych dodatkowych ocen, opinii, CV, listów motywacyjnych itp. Jeśli system to wymusi, wpisuje dowolny tekst. Dane te nie będą brane pod uwagę przy rekrutacji. Liczy się tylko ranking utworzony z ocen (1) i (2).

Uwaga!

Jeśli zaistnieją jakiekolwiek problemy w procesie rekrutacji użytkując system USOSweb (np. nie widać uczelni do wyboru, coś nie działa), proszę jak najszybciej o maila na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (z punktu widzenia Koordynatora Programu Erasmus nie widać funkcjonalności widzianej przez studenta).

Studenci – rekrutacja na wyjazdy na praktykę SMP

Pracownicy – rekrutacja na wyjazdy dydaktyczne STA

Rekrutacja pracowników na wyjazdy dydaktyczne (STA) do uczelni partnerskich na rok akademicki 2019-2020 rozpoczęta!

Kryteria merytoryczne rekrutacji na wyjazdy szkoleniowe to:
•   przygotowanie Indywidualnego Programu Nauczania STAFF MOBILITY FOR TEACHING MOBILITY AGREEMENT STA.

W ramach wyjazdów pracowników w celach dydaktycznych obowiązuje lista zagranicznych uczelni partnerskich z którymi Szkoła Filmowa im. Krzysztofa Kieślowskiego ma podpisane umowy.

Podstawą kwalifikacji nauczyciela akademickiego na wyjazd w celu prowadzenia zajęć dydaktycznych w uczelni partnerskiej jest Indywidualny Program Nauczania (Staff Mobility for Teaching – Mobility Agreement), który należy złożyć w Dziale Współpracy z Zagranicą - Biurze Programu Erasmus (DWZ-BPE, Katowice, ul. Bankowa 12, pokój 75).

Indywidualny Program Nauczania (Staff Mobility for Teaching – Mobility Agreement) musi być podpisany przez Dziekana Szkoły Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego (Prof. UŚ. dr hab. Krystynę Doktorowicz) i Koordynatora ds. Erasmus (dr inż. Olafa Flaka) oraz osobę reprezentującą przyjmującą uczelnię partnerską.

Szczegółowe kryteria rekrutacyjne, terminy oraz inne informacje można znaleźć na stronie Biura Programu Erasmus.

Pracownicy – rekrutacja na wyjazdy szkoleniowe STT

Rekrutacja pracowników na wyjazdy szkoleniowe (STT) do uczelni partnerskich na rok akademicki 2019-2020 rozpoczęta!

Kryteria merytoryczne rekrutacji na wyjazdy szkoleniowe to:
•   przygotowanie Indywidualnego Programu Szkolenia STAFF MOBILITY FOR TRAINING MOBILITY AGREEMENT STT.

Podstawą kwalifikacji nauczyciela akademickiego na wyjazd w celu prowadzenia zajęć dydaktycznych w uczelni partnerskiej jest Indywidualny Program Szkolenia (Staff Mobility for Training – Mobility Agreement), który należy złożyć w Dziale Współpracy z Zagranicą - Biurze Programu Erasmus (DWZ-BPE, Katowice, ul. Bankowa 12, pokój 75).

Indywidualny Program Szkolenia (Staff Mobility for Training – Mobility Agreement) musi być podpisany przez Dziekana Szkoły Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego (Prof. UŚ. dr hab. Krystynę Doktorowicz) i Koordynatora ds. Erasmus (dr inż. Olafa Flaka) oraz osobę reprezentującą przyjmującą uczelnię partnerską.

Szczegółowe kryteria rekrutacyjne, terminy oraz inne informacje można znaleźć na stronie Biura Programu Erasmus.