Studenci – rekrutacja na wyjazdy na studia SMS

Wydział Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego zakończył rekrutację na wyjazdy stypendialne studentów Uniwersytetu Śląskiego w celu realizacji części studiów (SMS) w zagranicznych uczelniach partnerskich (PROGRAM UNI EUROPEJSKIEJ ERASMUS PLUS) roku akademickim 2018/2019.

Osoby zakwalifikowane powinny wnikliwie zapoznać się z:

Zobacz więcej informacji na stronie Biura Programu Erasmus.

Zachęcamy studentów do poszukiwania kontaktów na uczelniach w Unii Europejskiej w celu realizacji wyjazdu SMS. W tym celu warto:

  1. Skontaktować się z wydziałem, naukowcem lub wykładowcą na wybranej uczelni zagranicznej.
  2. Zaproponować swój przyjazd w ramach programu Erasmus Plus SMS.
  3. Po uzyskaniu zgody poprosić o kontakt do miejscowego koordynatowa programy Erasmus Plus.
  4. Skontaktować się z miejscowym koordynatorem programu Erasmus Plus i uzyskać od niego wyraźną zgodę na podpisanie umowy z Uniwersytet Śląskim, Wydziałem RTV w zakresie programu Erasmus Plus.
  5. Przesłać uzyskaną zgodę na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Pozostałe formalności zostaną dopełnione przez Biuro Współpracy z Zagranicą Uniwersytetu Śląskiego.

Studenci – rekrutacja na wyjazdy na praktykę SMP

Wydział Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego ogłasza drugą rekrutację na wyjazdy stypendialne studentów Uniwersytetu Śląskiego w celu realizacji praktyki zagranicznej (SMP) w zagranicznych przedsiębiorstwach (PROGRAM UNI EUROPEJSKIEJ ERASMUS PLUS) roku akademickim 2018/2019.

Do pobrania:

Zobacz więcej informacji na stronie Biura Programu Erasmus.

 

Pracownicy – rekrutacja na wyjazdy dydaktyczne STA

Rekrutacja pracowników na wyjazdy dydaktyczne (STA) do uczelni partnerskich na rok akademicki 2018-2019 rozpoczęta!

Kryteria merytoryczne rekrutacji na wyjazdy szkoleniowe to:
•   przygotowanie Indywidualnego Programu Nauczania STAFF MOBILITY FOR TEACHING MOBILITY AGREEMENT STA.

W ramach wyjazdów pracowników w celach dydaktycznych obowiązuje lista zagranicznych uczelni partnerskich z którymy Wydział Radia i Telewizji ma podpisane umowy.

Podstawą kwalifikacji nauczyciela akademickiego na wyjazd w celu prowadzenia zajęć dydaktycznych w uczelni partnerskiej jest Indywidualny Program Nauczania (Staff Mobility for Teaching – Mobility Agreement), który należy złożyć w Dziale Współpracy z Zagranicą - Biurze Programu Erasmus (DWZ-BPE, Katowice, ul. Bankowa 12, pokój 75).

Indywidualny Program Nauczania (Staff Mobility for Teaching – Mobility Agreement) musi być podpisany przez Dziekana Wydziału Radia i Telewizji (Prof. UŚ. dr hab. Krystynę Doktorowicz) i Koordynatora ds. Erasmus (dr inż. Olafa Flaka) oraz osobę reprezentującą przyjmującą uczelnię partnerską.

Szczegółowe kryteria rekrutacyjne, terminy oraz inne informacje można znaleźć na stronie Biura Programu Erasmus.

Pracownicy – rekrutacja na wyjazdy szkoleniowe STT

Rekrutacja pracowników na wyjazdy szkoleniowe (STT) do uczelni partnerskich na rok akademicki 2018-2019 rozpoczęta!

Kryteria merytoryczne rekrutacji na wyjazdy szkoleniowe to:
•   przygotowanie Indywidualnego Programu Szkolenia STAFF MOBILITY FOR TRAINING MOBILITY AGREEMENT STT.

Podstawą kwalifikacji nauczyciela akademickiego na wyjazd w celu prowadzenia zajęć dydaktycznych w uczelni partnerskiej jest Indywidualny Program Szkolenia (Staff Mobility for Training – Mobility Agreement), który należy złożyć w Dziale Współpracy z Zagranicą - Biurze Programu Erasmus (DWZ-BPE, Katowice, ul. Bankowa 12, pokój 75).

Indywidualny Program Szkolenia (Staff Mobility for Training – Mobility Agreement) musi być podpisany przez Dziekana Wydziału Radia i Telewizji (Prof. UŚ. dr hab. Krystynę Doktorowicz) i Koordynatora ds. Erasmus (dr inż. Olafa Flaka) oraz osobę reprezentującą przyjmującą uczelnię partnerską.

Szczegółowe kryteria rekrutacyjne, terminy oraz inne informacje można znaleźć na stronie Biura Programu Erasmus.