UWAGA!!! Studenci posiadający wszystkie zaliczenia z sesji zimowej zobowiązani są przesłać do dziekanatu poprzez platformę USOS podanie o rozliczenie sesji i wpis na kolejny semestr.


UWAGA!!! O przedłużenie sesji będzie można ubiegać się jedynie w UZASADNIONYCH i UDOKUMENTOWANYCH przypadkach. W przeciwnym razie okresem do którego należy uzyskać zaliczenia z modułów jest termin do 15.03.2021. Po upływie tej daty wobec studentów, którzy nie uzyskają zaliczeń z WSZYSTKICH MODUŁÓW (a nie złożą podania o powtarzanie modułu lub semestru) rozpocznie się procedura wszczęcia, a następnie skreślenia z listy studentów.


pdfInstrukcja dla studentów UŚ – semestr letni 20-21 – zasady składania wniosków o świadczenia


Od 15 września do 31 grudnia 2020 roku obsługę studentów Szkoły Filmowej im. K. Kieślowskiego w zakresie spraw stypendialnych, akademików oraz płatności za usługi dydaktyczne zapewnia Dziekanat Wydziału Nauk Społecznych.

W celu załatwienia spraw w powyższym zakresie proszę kontaktować się bezpośrednio ze wskazanymi pracownikami:

Mgr Beata Kalisz e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Mgr Agnieszka Frankiewicz e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Adres: ul. Bankowa 11, 40-007 Katowice, Pokój: 7, nr tel.: 32 359 18 07


STUDENTKI I STUDENCI WSZYSTKICH KIERUNKÓW I LAT

Rok akademicki 2020/21 rozpoczyna się 5 października (dla pierwszych lat od 12 października).

Informuję, że harmonogramy zajęć na rok akademicki 2020/2021 zostaną ogłoszone i zamieszczone na niniejszej stronie około 25.09 br. Co do organizacji kształcenia, zajęcia zasadniczo będą odbywać się w trybie zdalnym, jednak nie bez wyjątków (zwłaszcza na kierunkach Reżyserii oraz Realizacji obrazu filmowego i telewizyjnego).

Prodziekan ds. Kształcenia i Studentów
Mgr Ernest Wilde


pdfUWAGA !! Studenci, który otrzymują stypendia socjalne, dla osób niepełnosprawnych oraz zapomogi prosimy o zapoznanie się z instrukcją składania wniosków na semestr letni 2019/2020


 

Podania o przedłużenie sesji egzaminacyjnej, powtarzanie modułu/modułów oraz powtarzanie semestru można przesyłać w formie elektronicznej poprzez system USOSweb.

Poniżej link do instrukcji składania podań:

https://usosweb.us.edu.pl/userfiles/file/USOSweb_podania.pdf

 

Wzory druków stanowiące podstawę ubiegania się o rozmaite sprawy w zakresie odbywanych studiów w Uniwersytecie: http://bip.us.edu.pl/tok-studiow-regulamin-z-14052012  
 
Studenci mogą składać wnioski w XI edycji Wyróżnień Jego Magnificencji Rektora Uniwersytetu Śląskiego. Wyróżnienia przyznawane są za osiągnięcia w działalności społecznej, dobroczynnej, kulturalnej, artystycznej, ekologicznej, sportowej lub naukowej.
Szczegółowe informacje znajdują się na stronie:
http://www.wyroznienia.us.edu.pl.

 

Osoby którym praca dyplomowa została zatwierdzona w systemie APD przez promotora prosimy niezwłocznie dostarczyć do dziekanatu:

  1. Pracę dyplomową x2 (wydrukowaną z systemu APD, dwustronnie, zbindowaną),
  2. Film dyplomowy na płycie  (dotyczy kierunków: reżyseria i realizacja obrazu filmowego telewizyjnego i fotografia),
  3. Deklarację przystąpienia do bazy absolwentów (USOS/zakładka dla wszystkich/baza absolwentów/złóż nową deklarację),
  4. Zdjęcia do dyplomu 4,5 x 6,5  (4 lub 5 w zależności czy chcą państwo odpis w języku angielskim),
  5. Obiegówkę (druk dostępny do pobrania w dziekanacie)

Uwaga!

Poniżej przykład jak ma wyglądać 1 i 2 strona pracy. 1 strona ma być pisana caps lockiem 

Przykład 1 i 2 strony pracy dyplomowej i magisterskiej