„Wyraj” Agnieszki Nowosielskiej wyróżniony w Tallinie

24.11.2021 2
„Wyraj” / fot. Barbara Kaniewska

Film "Wyraj" (2020) w reż. Agnieszki Nowosielskiej ze zdjęciami Barbary Kaniewskiej wyprodukowany w Szkole Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego otrzymał specjalnie wyróżnienie Jury w konkursie The New Talents Live Action na PÖFF Shorts (Black Nights Film Festival) w Tallinie.

Wyróżnienie przyznało Jury w składzie: Hossein Eidizadeh, Sushma Khadepaun, Tiina Savi. W konkursie The New Talents Live Action znalazło się w tym roku 25 filmów z najbardziej renomowanych szkół filmowych na świecie.

PÖFF Shorts jest częścią Tallinn Black Nights Film Festival – jednego z największych festiwali filmowych w Europie Północnej. Festiwal wyświetla ok. 250 filmów fabularnych oraz ponad 300 filmów krótkometrażowych i animacji. Corocznie odwiedza go 80 tys. osób.

Pełna lista laureatów: link

Tegoroczna edycja PÖFF Shorts odbywała się w dniach 16-24 listopada w Tallinie.