„Wyraj” Agnieszki Nowosielskiej z Grand Prix w Maroku

30.11.2021

Film „Wyraj” (2020) w reż. Agnieszki Nowosielskiej ze zdjęciami Barbary Kaniewskiej wyprodukowany w Szkole Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego otrzymał Grand Prix na marokańskim International Film School Festival Tetouan (FIDEC).

International Film School Festival Tetouan to wydarzenie, które ma na celu promocję produkcji zrealizowanych w szkołach i akademiach filmowych. W programie można znaleźć dokumenty, animacje i fabuły z całego świata.

Tegoroczna edycja International Film School Festival Tetouan odbywała się w dniach 22-26 listopada w Tetuanie. W sekcjach pozakonkursowych festiwalu były prezentowane także „Na wstrzymanym oddechu” (2021) w reż. Katarzyny Sikorskiej oraz „Lockdown” (2021) w reż. Macieja Idczaka.