„Na wstrzymanym oddechu” ze Srebrnym Mamutem w Zakopanem

12.12.2021
Fot. Festiwal Polskich Filmów Sportowych

Krótkometrażowy film dokumentalny "Na wstrzymanym oddechu" (2021) w reżyserii Katarzyny Sikorskiej ze zdjęciami Arkadiusza Powałki wyprodukowany w Szkole Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego otrzymał wyróżnienie - Srebrnego Mamuta na 1. Festiwalu Polskich Filmów Sportowych w Zakopanem.

Ponadto wśród laureatów w kategorii filmów pełnometrażowych są także absolwenci Szkoły Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego.

• Wyróżnienie - Srebrny Mamut - film "Po złoto" w reżyserii Ksawerego Szczepanika
  • Nagroda Publiczności - Brązowy Mamut - film "Furia" w reżyserii Krzysztofa Kasiora

Festiwal Polskich Filmów Sportowych to ogólnopolski, konkursowy przegląd najlepszych osiągnięć filmowej twórczości dokumentalnej o szeroko rozumianej tematyce sportowej, przeznaczony wyłącznie dla krajowych twórców. Pierwsza edycja festiwalu odbywała się w dniach 8-11 grudnia 2021 roku w Zakopanem.