„Wyraj” Agnieszki Nowosielskiej nagrodzony na chińskim festiwalu

13.12.2021

Film "Wyraj" (2020) w reż. Agnieszki Nowosielskiej ze zdjęciami Barbary Kaniewskiej wyprodukowany w Szkole Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego został uznany najlepszym filmem studenckim podczas tegorocznej edycji Macau International Short Film Festival. Nagrodę przyznało Jury w składzie: Andra Tévy (Francja), João Francisco Pinto (Portugalia/Makau), Jay Lei (Makau).

Macau International Short Film Festival odbywa się w chińskim Makau począwszy od 2010 roku. Festiwal podzielony jest na dwa konkursy: SHORTS - filmy krótkometrażowe w kategoriach Dokument, Fabuła i Animacja oraz VOLUME dla teledysków.

Tegoroczna edycja festiwalu odbywała się w dniach 2-9 grudnia 2021. W konkursie SHORTS prezentowane były także „Ostatnie dni lata” (2020) w reż. Klaudii Kęski.