Warsztaty filmowe „Portret bohatera” w C-Space Berlin

09.12.2021

W dniach 29 listopada - 3 grudnia wybrani studenci reżyserii i realizacji obrazu filmowego, telewizyjnego i fotografii Szkoły Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego uczestniczyli w warsztatach filmowych pt. „Portret bohatera” w berlińskim C-Space. Warsztaty były przeznaczone dla młodych filmowców i fotografów z Polski i Berlina.

W ciągu 5 dni pod okiem uznanych dokumentalistów Elwiry Niewiery i Piotra Rosołowskiego grupa 15 osób zebrała się, aby stworzyć pomysł i storyboard, a następnie wyruszyć w tandemie w miasto w celu sfilmowania oraz pocięcia i wyprodukowania zarejestrowanego materiału z powrotem w studiu. W rezultacie powstały cztery historie filmowe, które zostały zaprezentowane ostatniego dnia warsztatów w piątek 3 grudnia.

Projekt był realizowany we współpracy Szkoły Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego z Ostkreuzschule für Fotografie z Berlina i wsparty przez Fundację Współpracy Polsko-Niemieckiej, Sanddorf-Stiftung, fsk-Kino i wydawcę Falschrum Books.