„Lolo” Michała Piotrowskiego nagrodzony w Meksyku

„Lolo” / fot. Fryderyk Potoczek

Film „Lolo” (2019) w reż. Michała Piotrowskiego ze zdjęciami Fryderyka Potoczka wyprodukowany w Szkole Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego otrzymał nagrodę Mimi Derba dla najlepszego krótkometrażowego filmu niemego podczas 6. edycji Festival Internacional de Cine Silente México. Kierowniczkami produkcji nagrodzonego filmu były: Agata Jarmułowicz i Aleksandra Kubisa.

W tegorocznym jury zasiadali m.in. Rossella Bergo oraz Iacopo Di Girolamo. W uzasadnieniu jurora Iacopo Di Girolamo czytamy m.in:

„Najlepszy film krótkometrażowy konkursu bez cienia wątpliwości. Reżyseria, kostiumy, charakteryzacja, projektowanie wnętrz, dobra obsada, performance, muzyka, zdjęcia, a przede wszystkim scenariusz: wszystko jest tu doskonałe”.

„Lolo” to utrzymana w klimacie steampunku opowieść o tym, dokąd prowadzić może zamiana ról. Tytułowy bohater jest sprzątaczem, który zyskuje szansę na zobaczenie, jak wygląda świat z zupełnie odmiennej perspektywy.