Aleksandra Terpińska z Paszportem POLITYKI

Fot. Leszek Zych / Polityka

Aleksandra Terpińska - absolwentka reżyserii na Wydziale Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach (obecnie Szkoła Filmowa im. Krzysztofa Kieślowskiego UŚ) została laureatką Paszportów POLITYKI 2021 w kategorii Film.

Nagrodę przyznano „za boleśnie prowokacyjne spojrzenie na złożoną polską rzeczywistość, za pasję i odwagę łamania gatunkowych stereotypów oraz wybitne umiejętności reżyserskie”.

Nominację do Paszportu POLITYKI przyniosła jej pełnometrażowa fabuła „Inni ludzie” – najlepsza jak dotąd filmowa realizacja prozy Doroty Masłowskiej.

18 stycznia 2022 roku po raz 29. rozdane zostały Paszporty POLITYKI. Nagrody przyznano twórcom w dziewięciu kategoriach: film, teatr, literatura, sztuki wizualne, muzyka poważna, muzyka popularna, kultura cyfrowa, kultura zdalna, kreator kultury.