„Joanna d’Arc” w konkursie 19. edycji festiwalu Millennium Docs Against Gravity

25.01.2022

Etiuda dokumentalna "Joanna d’Arc" w reż. Aleksandra Szamałka powalczy o Nagrodę dla Najlepszego filmu krótkometrażowego podczas 19. edycji festiwalu Millennium Docs Against Gravity. Polska premiera filmu wyprodukowanego w Szkole Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego będzie mieć miejsce w maju 2022 roku.

„Joanna d’Arc” to krótkometrażowa opowieść o Anecie, która zarządza salonem masażu erotycznego we Francji. Z Polski wyjechała, żeby odnaleźć swoją drogę, ale nic nie układa się tak, jakby sobie tego życzyła. Coraz większe problemy z partnerem oraz dorastające dzieci pchną ją do decyzji, żeby wziąć sprawy w swoje ręce. Czy uda się jej wyjść na prostą i odnaleźć spokój, którego od tak dawna poszukuje?

Festiwal Filmowy Millennium Docs Against Gravity to największy festiwal filmowy w Polsce. 19. edycja festiwalu odbędzie się w dniach 13-22 maja 2022. W tym roku po raz pierwszy na festiwalu zagości Konkurs Filmów Krótkometrażowych, który będzie prezentacją najciekawszych filmów z całego świata o czasie trwania do 45 minut.