Nagroda im. Kazimierza Kutza dla Szczepana Twardocha

18.02.2022

Laureatem II edycji Nagrody im. Kazimierza Kutza został śląski pisarz i publicysta – Szczepan Twardoch.

Natomiast prof. Tadeuszowi Sławkowi przyznano tytuł „Ambasadora Śląska”, wyróżnienie honorujące osobę, która wiele swojej energii poświęca miejscu, w którym żyje.

Wśród tegorocznych nominowanych znalazł się m.in. Wojciech Smarzowski - reżyser filmowy i teatralny, scenarzysta, realizator filmów dokumentalnych, reklamowych i teledysków.

W kapitule Nagrody zasiadała m.in. Dziekan Szkoły Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego prof. UŚ dr hab. Krystyna Doktorowicz.

Nagroda im. Kazimierza Kutza promuje artystów łączących działalność artystyczną ze społecznym zaangażowaniem, prezentujących postawę bliską patronowi nagrody. Nagroda przyznawana jest przez Teatr Śląski im. Stanisława Wyspiańskiego, Miasto Katowice i Uniwersytet Śląski w Katowicach.

Laureata II edycji nagrody poznaliśmy 16 lutego 2022 roku na uroczystej gali w Teatrze Śląskim im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach.