Nagroda Marszałka Województwa Śląskiego dla Michała Piotrowskiego

19.02.2022
Fot. Przemysław Jendroska

Student Szkoły Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach Michał Piotrowski otrzymał Nagrodę Marszałka Województwa Śląskiego w dziedzinie kultury w kategorii młody twórca za osiągnięcia w dziedzinie aktorstwa, reżyserii, produkcji teatralnej i pedagogiki. Wyróżnienia przyznawane są za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej osobom, które nie ukończyły 35. roku życia, działającym na terenie województwa śląskiego lub na jego rzecz.

Michał Piotrowski jest założycielem i dyrektorem Teatru Czwarta Scena, aktorem Teatru Śląskiego im. Stanisława Wyspiańskiego, dyrektorem Teatru Gry i Ludzie, reżyserem i producentem teatralnym, a także pedagogiem Szkoły Aktorskiej Teatru Śląskiego. Studiuje reżyserię w Szkole Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego.

Pełna lista laureatów: link