Nasze etiudy na międzynarodowych festiwalach w marcu

„Dzień matki” / fot. Patryk Roman

W dniach 4-6 marca w Cambridge odbywa się Watersprite Cambridge International Student Film Festival – największy festiwal filmów studenckich na Wyspach Brytyjskich. W konkursie tej prestiżowej imprezy wśród 40-tu zakwalifikowanych tytułów znalazł się Dzień Matki (2021) w reż. Patryka Kaflowskiego ze zdjęciami Patryka Romana. Film nominowano do Cinematography Award.

Natomiast w dniach 4-5 marca w Abudży w trakcie Women’s International Film Festival Nigeria (WIFFEN) zostaną zaprezentowane nigeryjskiej publiczności 3 etiudy wyprodukowane w Szkole Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego. O tamtejsze nagrody ubiegać się będą Ostatnie dni lata (2020) w reż. Klaudii Kęski, Lekcja Anatomii (2020) w reż. Gabrieli Federowicz i The Gap is Always Third (2019) w reż. Katarzyny Sikorskiej.

Etiuda dokumentalna Od nowa (2020) w reż. Zofii Sawickiej w dniach 11-15 marca zostanie zaprezentowana w konkursie 10. edycji Liberation Docfest Bangladesh. Z kolei w drugiej połowie miesiąca wystartuje przełożony z grudnia słowacki International Film Festival Febiofest Bratislava O uwagę jurorów zabiegać będzie Uległość (2020) w reż. Michała Ciechomskiego.

Wyraj (2020) w reż. Agnieszki Nowosielskiej w dniach 18-27 marca będzie prezentowany w konkursie międzynarodowym 38. edycji International Short Film Week Regensburg w Niemczech. Z kolei pod koniec miesiąca na meksykańskim FAMA Fest Festival de Arte y Medio Ambiente widzowie zobaczą Dzień Matki (2021) w reż. Patryka Kaflowskiego. Film będzie mieć pokaz w bloku pozakonkursowym „Best of Raindance”.