Szkoła Filmowa im. Krzysztofa Kieślowskiego partnerem Visegrad Film Forum

Szkoła Filmowa im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego szkołą partnerską 9. edycji Visegrad Film Forum odbywającego się w Bratysławie w dniach 16-19 marca 2022 roku paralelnie z Międzynarodowym Festiwalem Filmowym FEBIOFEST (16-22 marca 2022). W ramach wydarzenia w sobotę 19 marca o godz. 13:00 w kinie Lumière wyświetlone zostaną wybrane etiudy studentów Szkoły Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego. Nasi studenci wezmą udział w spotkaniach, które będą przestrzenią do dyskusji nie tylko o filmach, ale także o warunkach filmowania i systemie nauczania w wybranych szkołach.

Gościem specjalnym tegorocznej edycji Visegrad Film Forum będzie nasz absolwent i wykładowca dr Jan P. Matuszyński. W ramach wydarzenia zostaną zaprezentowane m.in. jego pełnometrażowe filmy fabularne „Ostatnia rodzina” (2016) oraz „Żeby nie było śladów” (2021).

Visegrad Film Forum (VFF) to międzynarodowa platforma networkingowa i edukacyjna dla studentów kierunków filmowych i audiowizualnych.