Filmy studentów WRiTV nagrodzone na festiwalu w Cambridge

3459
Fotos z filmu "Zdarzyć się mogło, zdarzyć się musiało", reż. Katarzyna Warzecha, zdj. Robert Lis

Dwa filmy, wyprodukowane przez Wydział Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego, otrzymały nagrody na zakończonym 6 marca Międzynarodowym Festiwalu Filmów Studenckich Watersprite, który odbywał się w Cambridge (Wielka Brytania). W kategorii Najlepsza scenografia nagrodę otrzymały Lidia Kanclerz i Aleksandra Kwiecińska za pracę przy filmie Zdarzyć się mogło, zdarzyć się musiało w reżyserii Katarzyny Warzechy. Z kolei nagrodę za Najlepszy dźwięk przyznano Janowi Wrońskiemu za realizację dźwięku w filmie Las cieni Andrzeja Cichockiego.

Do nagród tegorocznej edycji festiwalu Watersprite byli także nominowani: Patryk Kin (Nominacja do nagrody za zdjęcia do filmu Bóg zapłać) oraz Robert Lis (nominacja do nagrody za zdjęcia do filmu Zdarzyć się mogło, zdarzyć się musiało). W ubiegłych latach filmy, zrealizowane na Wydziale Radia i Telewizji, były trzykrotnie nagradzane na festiwalu w Cambridge: w 2014 roku etiuda Święto Zmarłych otrzymała nagrody za reżyserię (Aleksandra Terpińska) i zdjęcia (Bartosz Bieniek), zaś w ub. roku za zdjęcia do filmu Lekcja nagrodzono Damiana Kocura. Tegoroczna edycja festiwalu Watersprite odbywała się w dniach od 4 do 6 marca. Więcej informacji na oficjalnej stronie festiwalu.