Premiera filmu „Feliks Netz i sztuka słowa” w naszej sali kinowej

Fot. Silesiateka

Dwudziestego czerwca w sali kinowej Szkoły Filmowej im. K. Kieślowskiego odbyła się premiera dokumentalnego filmu Beaty Netz i Mieczysława Chudzika pt. „Feliks Netz i sztuka słowa”.

Jest to historia życia i twórczości Feliksa Netza, znakomitego poety, prozaika, publicysty i dziennikarza pokolenia powojennego. To opowieść przede wszystkim o wspaniałym człowieku, ale również o tym jak małe, malownicze miasteczko na Dolnym Śląsku - Lubań, wpłynęło na jego życie, twórczość, przyjaźnie i znajomości.

Oprócz seansu filmowego odbyła się również rozmowa o Feliksie Netzu, w której udział wzięła prof. UŚ dr hab. Krystyna Doktorowicz, Dziekan Szkoły Filmowej oraz Pani Beata Netz, wdowa po zmarłym poecie i prof. UŚ dr hab. Zbigniew Kadłubek, dyrektor Biblioteki Śląskiej. Prowadzącym wydarzenie był Marcin Musiał (Marcin Musiał - śląski blog), współorganizujący przedsięwzięcie z Silesiateka.

Wyjątkowe spotkanie zawdzięczamy inicjatywie jaką jest Mały FESTIWAL wielkiej LITERATURY, trwający w dniach od 15 do 24 czerwca festiwal organizuje liczne spotkania w czterech śląskich miastach tj. Ruda Śląska, Katowice, Bytom i Chorzów.

Dziękujemy za możliwość bycia częścią tak wspaniałego wydarzenia.

Zachęcamy do zapoznania się z programem festiwalu poprzez odwiedzenie wydarzenia, do którego link znajduje się poniżej.

link