Pazur w oficjalnej selekcji 33. Festiwalu Mediów Człowiek w Zagrożeniu!

33. Festiwal Mediów Człowiek w Zagrożeniu z całą pewnością będzie miał podczas tegorocznej edycji wiele dokumentów z charakterem, niemniej niewątpliwie mieć będzie jeden wyjątkowy, bo z Pazurem!

🎬 Pazur | reżyseria Marta Z. Nowak | zdjęcia Estera Świętosławska | kierownictwo produkcji Dorota Chłapek | prod. Szkoła Filmowa im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego

Wyprodukowana w tym roku etiuda dokumentalna w reżyserii naszej studentki będzie mieć swoją premierę światową podczas najbliższej edycji Festiwalu Człowiek w Zagrożeniu. Cieszymy się, że tak szybko widzowie będą mogli zapoznać się z wyjątkową historią Pana Łukasza, bohatera etiudy. Cieszy również fakt, iż jest to kolejny film Marty Z. Nowak który rozpoczyna swoją festiwalową drogę. Wierzymy, że tak jak w przypadku Afonii - będziemy mieć wiele powód do dumy.

📽 W odludnej wiosce lalkarz pracuje w spokoju nad specjalnym projektem. Jego cel niespodziewanie nabiera rozpędu, gdy mężczyzna postanawia przyjąć uchodźców ze wschodniej Ukrainy. Zuchwały projekt Łukasza pozwala rodzinie oderwać myśli od trudnej rzeczywistości. On sam zyskuje kompanów, którzy chcą mu pomóc w śmiałym dążeniu do celu.

Festiwal odbędzie się w dniach 16-22.10.2023 w Muzeum Kinematografii w Łodzi oraz online w okresie 6-19.10.2023 na platformie VOD Think Film.

Gratulacje dla całej ekipy. Życzymy powodzenia w drodze po nagrody.