Miasto Jeży z wyróżnieniem na Warszawskim Festiwalu Filmowym

Mateusz Rybiński

Miasto Jeży w reżyserii Mateusza Rybińskiego wraca z 39 edycji Warszawskiego Festiwalu Filmowego z wyróżnieniem w Konkursie Filmów Krótkometrażowych!

Wyróżnienie Aktorski Film Krótkometrażowy przyznane zostało etiudzie studenckiej wyreżyserowanej przez Mateusza Rybińskiego. Kierujemy serdeczne podziękowania dla międzynarodowego składu jury (Masha Kondakova, Piotr Jasiński i Oliver Adam Kusio) za uznanie.

🎬 Miasto Jeży | reżyseria Mateusz Rybiński | zdjęcia Tomasz Grzymała | kierownictwo produkcji Natalia Rokicka & Rafał Cieplok | prod. Szkoła Filmowa im. K. Kieślowskiego

Film może się ubiegać o Oscara, ponieważ Konkurs Krótkometrażowy na Warszawskim Międzynarodowym Festiwalu Filmowym jest uznawany przez Amerykańską Akademię Filmową i został umieszczony na listach na stronie organizatora prestiżowej nagrody filmowej.

Gratulujemy wszystkim zaangażowanym w projekt. To wspólny sukces!

Cieszymy się również na wieść o Short Grand Prix, przyznanej „Coral” / „Wolna” w reżyserii Soni Oleniak. Jest to koprodukcja fabularna (USA/Francja/Polska), w której to od strony polskiej koproducentką była dr Anna Huth, nasza wykładowczyni! Brawo.