Rafał Milach laureatem Nagrody Dr. Ericha Salomona!

Fot. Rafał Milach

Wieczorem 28 października podczas gali fotograficznej Deutsche Gesellschaft für Photographie e.V. - DGPh laureatem prestiżowej nagrody Dr. Ericha Salomona został wykładowca naszego wydziału - Rafał Milach! Gratulujemy!

Wyróżnienie te przyznawane jest fotoreporterom z całego świata od 1971 roku, uprawnionym do otrzymania nagrody jest zawsze jeden podmiot (magazyn, instytucja, organizacja), dopiero od 1983 nagroda ta trafić może również do rąk osoby fizycznej.

Niemiecka organizacja doceniła w laureacie wybitne połączenie aktywizmu i sztuki poprzez fotografię dokumentalną. dr hab. Rafał Milach, prof. UŚ zajmuje się takimi tematami jak migracja i zmiany społeczne. Jego prace obejmują fotografię, sztukę konceptualną, gazety, fotoksiążki, wideo i kuratorstwo.

Dotychczas żadnemu Polakowi nie udało się zdobyć tej nagrody, co tym bardziej podnosi prestiż tego osiągnięcia. Wszystkich poprzednich laureatów można sprawdzić klikając w link umieszczony poniżej:

Laureaci poprzednich edycji

Fot. Rafał Milach