Przyjdź na panel z reżyserami castingu – Nikki Barrett & Piotr Bartuszek. Już 29 listopada w sali kinowej. Bądź z nami!

Autor: Krzysztof Szlapa / na zdjęciu od lewej: Esther Kling, Piotr Bartuszek

Piotr Bartuszek już 29 listopada ponownie zasiądzie na naszej kanapie, koniecznie sprawdź co Cię czeka!

Zapraszamy do udziału w panelu CASTING IN AUSTRALIA: "Mad Max. Fury Road" vs "Talk to Me". Scenariusz, obsada i budżet - od małego kina po wysokobudżetowe produkcje.

Źródło: mubi.com / Nikki Barrett

🗣 Gościem Szkoły Filmowej i zarazem drugim głosem w dyskusji będzie Nikki Barrett, reżyserka obsady, która od ponad 20 lat zajmuje się castingiem do australijskich i międzynarodowych filmów oraz programów telewizyjnych. W jej dorobku znajdują się uznane filmy fabularne, tj. „Elvis”, „Talk To Me”, „Thirteen Lives”, „The Power of the Dog”, „Ticket to Paradise”, „Mad Max: Fury Road”, „The Babadook”, „Nitram”, „Hacksaw Ridge”, „I Am Mother”, „Peter Rabbit”,  „The Proposition”, „Maos Last Dancer”, „The Sapphires”, „Somersault”, „The Daughter”,  „The Railway Man” i  „Candy”.

Nikki zakończyła niedawno pracę nad prequelem „Fury Road” George'a Millera, „Furiosa”, a także nad filmem fabularnym Rona Howarda, pt. „Eden”. Ostatnie prace telewizyjne obejmują nadchodzący serial „Boy Swallows Universe” oraz „The Narrow Road to the Deep North” Justina Kurzela z Jacobem Elordim, Ciaranem Hindsem i Odessą Young. Nikki otrzymała nagrody BAFTA, AACTA i szereg nagród CGA oraz jest członkiem AMPAS i International Casting Directors Association - ICDA.

🗣 Piotr Bartuszek związany jest z branżą filmową od dwudziestu lat. Stworzył obsady do ponad dziewięćdziesięciu filmów i seriali. Współpracuje przy produkcjach krajowych i międzynarodowych. Jest członkiem Europejskiej Akademii Filmowej oraz ICDA (członek zarządu). Jest współzałożycielem Polskiego Stowarzyszenia Reżyserów i Reżyserek Obsady PCDG, założonego w 2022 roku.

Już w najbliższą środę w godzinach od 10:00 do 12:00 w naszej sali kinowej.

Studencie, czekamy na Ciebie!