Paweł Maślona laureatem 31. edycji Paszportów „Polityki” 2023!

Fot. Adam Stępień / Gazeta Wyborcza

Paweł Maślona laureatem Paszportów „Polityki” 2023! Ogromne brawa! 👏

Absolwent i wykładowca w Szkole Filmowej im. K. Kieślowskiego wygrywa 31. edycję, zdobywając nagrodę w kategorii Film za "zmysł ironii i odważne przełamywanie konwencji. Za gatunkową lekkość i wagę podjętej tematyki. Za ukazanie w filmie „Kos” Polski właściwie nieznanej z podręczników historii – ku przestrodze współczesnych".

W ubiegłym roku pełnometrażowy film fabularny pt. „Kos” w reżyserii Pawła Maślony miał swoją światową premierę na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, która dla filmu i reżysera zakończyła się najlepiej, jak tylko mogła, czyli Złotymi Lwami. 🎬

Cieszy nas niezmiernie sukces Pawła Maślony, jesteśmy dumni z tego, że tak młodzi i utalentowani twórcy zasilają szeregi wykładowców akademickich naszego wydziału.

Gratulujemy i życzymy z całego serca dalszego rozwoju kariery!

• Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi laureatami tegorocznej edycji nagrody tygodnika Polityka – LINK.
Fot. Adam Stępień / Gazeta Wyborcza