Nasz dokument z kwalifikacją na Tampere Film Festival

Kadr z filmu pt. Pole / autor: Tomasz Grzymała

Piękne zdjęcia, cudowna historia i pomysł na realizację. W jednym słowie to po prostu Pole Tomasza Grzymały

„Pole” w międzynarodowym konkursie Tampere Film Festival!

🎬 Pole | realizacja Tomasz Grzymała | prod. Szkoła Filmowa im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego

Leśnik mieszkający samotnie na odludziu w północnej Polsce zna w swojej puszczy każdy kamień, zauważa każdą anomalię. Na podstawie wieloletniej, wnikliwej obserwacji natury odkrywa działanie nieznanej siły fizycznej. Poddaje ją pomiarom i obserwacji za pomocą skonstruowanych przez siebie przyrządów. Przez ponad 20 lat tworzy i konsekwentnie rozbudowuje własną dziedzinę fizyki. Wyjaśnienie tajemnicy wydaje się być w zasięgu ręki, ale ostatecznie każda odpowiedź rodzi dziesiątki nowych pytań.

Już w marcu (6-10) odbędzie się 54. edycja Tampere Film Festival, imprezy filmowej kwalifikującej do nagród tj. BAFTA, Oscar i European Film Award.

Gratulujemy serdecznie i trzymamy kciuki!