"Daniel" Anastazji Dąbrowskiej w konkursie Gdańsk DocFilm Festival

Daniel 1
Fotos z filmu "Daniel", reż. Anastazja Dąbrowska, zdj. Robert Lis

Film Daniel, wyprodukowany przez Wydział Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego, został zakwalifikowany do Konkursu Głównego tegorocznej edycji Gdańsk DocFilm Festival, która rozpocznie się 23 czerwca. To już drugi odbywający się w czerwcu festiwal, na którym zostanie zaprezentowany film w reżyserii Anastazji Dąbrowskiej i ze zdjęciami Roberta Lisa. Na początku miesiąca film będzie miał swoją światową premierę na 56. Krakowskim Festiwalu Filmowym, gdzie weźmie udział w Konkursie Polskim.

Bohaterem filmu dokumentalnego Anastazji Dąbrowskiej jest młody chłopak, który spędza wakacje na koloniach dla osób z zespołem Downa. Kamera podgląda rozmowy Daniela z kolegami. A chłopcy, jak to chłopcy – rozmawiają o dziewczynach. Absolutnie poważnie. Padają pytania o to: "Co daje taka bliskość?" lub "Jaki jest prawidłowy sposób, aby tę miłość wyrazić?". Twórcy filmu pokazują, że szukanie odpowiedzi to nie jedynie zagwozdka nastolatków, ale problem każdego z nas.

O nagrody Gdańsk DocFilm Festival rywalizować będą także filmy: Piano w reżyserii studentki WRiTV, Vity Drygas, oraz dokumenty zrealizowane przez absolwentów Wydziału: Trampkarze Marcina Filipowicza i Mów mi Marianna Karoliny Bielawskiej. Więcej informacji na oficjalnej stronie festiwalu.