"Las cieni" Andrzeja Cichockiego nagrodzony na Cyprze

Las cieni 3
Fotos z filmu "Las cieni", reż. i zdj. Andrzej Cichocki

Trwa dobra passa filmu Las cieni, wyprodukowanego przez Wydział Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego. Film w reżyserii i ze zdjęciami Andrzeja Cichockiego otrzymał Nagrodę Publiczności dla filmu studenckiego na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Pafos (Cypr). Podczas festiwalu, który odbywał się w dniach od 24 do 26 czerwca, zaprezentowane zostały trzy etiudy, zrealizowane na WRiTV UŚ. Oprócz nagrodzonego Lasu cieni o festiwalowe laury rywalizowały także Bóg zapłać Jakuba Radeja oraz Nóż w wozie Vity Marii Drygas.

Las cieni jest jednym z najczęściej nagradzanych filmów studenckich WRiTV UŚ w ostatnich latach. Do tej pory film był prezentowany na ponad 50 festiwalach na całym świecie, zdobywając 18 nagród, m.in. w Stanach Zjednoczonych, Włoszech, Argentynie, Grecji i Polsce.

Więcej informacji o festiwalu w Pafos można znaleźć na jego oficjalnej stronie.