Nominacje do Nagród Polskiego Kina Niezależnego dla filmów z WRiTV UŚ

3463
Fotos z filmu "To, czego chcę", reż. i zdj. Damian Kocur, na zdjęciu Ariel Makara

9 lipca w Radomiu zakończyła się 9. edycja Ogólnopolskich Spotkań Filmowych Kameralne Lato. W trakcie festiwalu odbywał się konkurs, w którym brały udział m.in. filmy, zrealizowane na Wydziale Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego. Podczas gali zamknięcia festiwalu zostały ogłoszone nominacje do przyszłorocznej edycji Nagród Polskiego Kina Niezależnego im. Jana Machulskiego. Dwie nominacje przypadły filmom, wyprodukowanym przez WRiTV UŚ:

• w kategorii Najlepsze zdjęcia nominowano Bartosza Bieńka za zdjęcia do filmu Ameryka Aleksandry Terpińskiej;
  • w kategorii Najlepszy aktor nominowano Ariela Makarę za rolę w filmie To, czego chcę Damiana Kocura.

Więcej informacji o Nagrodach Polskiego Kina Niezależnego im. Jana Machulskiego można znaleźć pod linkiem.