"Powrót" Damiana Kocura wyróżniony na Festiwalu "Lato z Muzami"

Fotos z filmu "Powrót", reż. Damian Kocur, zdj. Kacper Sędzielewski

Film Powrót, wyprodukowany przez Wydział Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego, otrzymał Wyróżnienie w konkursie Filmowa Młoda Polska, który odbywał się w ramach 20. Festiwalu "Lato z Muzami" w Nowogardzie. To pierwsza nagroda dla filmu w reżyserii Damiana Kocura i ze zdjęciami Kacpra Sędzielewskiego, którego premierowy pokaz odbył się w czerwcu na Krakowskim Festiwalu Filmowym. Jury w składzie Marcin Bortkiewicz, Monika Kuczyniecka, Małgorzata Steciak i Mira Szymaniak wyróżniło film za nowy wyrazisty głos w naszym kinie, mówiący o potrzebie zrozumienia błędów drugiego człowieka.

Bohaterka Powrotu wychodzi na pierwszą, trzydziestogodzinną przepustkę z zakładu karnego. W domu czekają na nią mąż i kilkuletni syn. Wszystko jest ustalone - w czasie przepustki mają w trójkę opuścić kraj. Jednak przed ucieczką Ania postanawia rozliczyć się z przeszłością.

Festiwal Lato z Muzami zakończył się 17 lipca. Więcej informacji o wydarzeniu można znaleźć pod linkiem.