Trzy produkcje WRiTV w konkursie festiwalu T-Mobile Nowe Horyzonty

Męski wieczór 4
Fotos z filmu "Męski wieczór", reż. Małgorzata Suwała, zdj. Adam Zapała

We Wrocławiu rozpoczyna się dziś 16. edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmowego T-Mobile Nowe Horyzonty. Jak co roku, do Konkursu Polskich Filmów Krótkometrażowych trafiło kilka etiud, zrealizowanych na Wydziale Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego. W tym roku są to:

W przypadku filmu Męski wieczór pokaz we Wrocławiu będzie światową premierą.

Filmy, zrealizowane na WRiTV UŚ były w przeszłości wielokrotnie prezentowane i nagradzane na festiwalu Nowe Horyzonty. W 2012 roku etiuda fabularna Echo w reżyserii Marcina Filipowicza otrzymała Grand Prix w Konkursie Polskich Filmów Krótkometrażowych, a w 2015 roku filmowi Ameryka w reżyserii Aleksandry Terpińskiej przyznano Nagrodę Specjalną w Konkursie Powiększenie.

Więcej informacji o tegorocznej edycji festiwalu można znaleźć na jego oficjalnej stronie.