Studenci i absolwenci WRiTV UŚ nagrodzeni na festiwalu T-Mobile Nowe Horyzonty

a214a743042582c4011f117ea9d90f9f
Fotos z filmu "Goran the Camel Man", reż. i zdj. Marcin Lesisz

We Wrocławiu zakończyła się tegoroczna edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmowego T-Mobile Nowe Horyzonty. Wśród laureatów znaleźli się studenci i absolwenci Wydziału Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego.

W Konkursie Powiększenie nagrodę dla najlepszego filmu otrzymał Marcin Lesisz, student WRiTV UŚ, za film dokumentalny Goran the Camel Man. Nagrodę Specjalną w tym samym konkursie otrzymali twórcy wideoklipu Tu do, w którym za zdjęcia odpowiadał Mariusz Rychłowski, również student WRiTV.

Laureatką konkursu scenariuszowego, zorganizowanego z okazji obchodzonego właśnie Roku Kieślowskiego, została Aleksandra Terpińska, absolwentka Wydziału Radia i Telewizji. Jury pod przewodnictwem Krzysztofa Zanussiego nagrodziło ją za scenariusz Najpiękniejsze fajerwerki ever. Zorganizowany przez Telewizję Kino Polska, Studio Filmowe TOR, Studio Munka-SFP i Krajową Izbę Producentów Audiowizualnych i ogłoszony w marcu konkurs na krótkometrażowy, współczesny scenariusz inspirowany Przypadkiem był jednym z elementów obchodów Roku Kieślowskiego. Zwycięski scenariusz zostanie skierowany do produkcji.

Pełna lista laureatów festiwalu Nowe Horyzonty jest dostępna na jego oficjalnej stronie.